Porozumienie ze związkami co do zawieszania prawa do świadczeń

Od kiedy pracownicy objęci porozumieniem zawartym pomiędzy pracodawcą a związkami zawodowymi, zawieszającym wypłaty określonych świadczeń lub składników płacowych tracą prawa i roszczenia do tych świadczeń? Przeczytaj, co na ten temat mówi wyrok Sądu Najwyższego z 20 lutego 2020 r. (sygn. akt I BP 4/18).

Jak prawidłowo dokonać potrącenia z zasiłku opiekuńczego

Pytanie: Nasza pracownica na początku kwietnia przebywała przez 5 dni na zasiłku opiekuńczym na chore dziecko w wieku 5 lat. Zasiłek wyniósł 316,40 zł. Pracownica ma zajęcie komornicze niealimentacyjne na łączną kwotę ok. 8 000 zł. Jesteśmy płatnikiem zasiłków. Jak poprawnie powinniśmy dokonać potrącenia z zasiłku za kwiecień ?

Dodatki funkcyjne wypłacane w czasie choroby a zwolnienie ze składek

Zgodnie z regulaminem wynagradzania wielu firm dodatki funkcyjne nie ulegają zmniejszaniu za okresy choroby, w związku z czym nie podlegają uwzględnieniu w podstawie wymiaru składek oraz przy obliczaniu świadczeń chorobowych. Z praktyki wynika, że takie postępowanie podważa ZUS. Czy słusznie, a jeśli tak, to jak skorygować ten błąd? Koniecznie przeczytaj.

Czy interpretacja po decyzji składkowej ZUS jest wiążąca

Jeżeliwnioskodawca uzyskał interpretację prawną ZUS już po otrzymaniu od Zakładu decyzji w sprawie uregulowania zaległości składkowych z tytułu opłaconych przez niego noclegów dla oddelegowanych do pracy za granicą pracowników, to interpretacja ta jest wiążąca i przedsiębiorca może powoływać się na nią przed sądem? Dowiedz się jaka jest opinia Sądu Najwyższego w tej kwestii.