Czy wynagrodzenie prokurenta trzeba oskładkować?

Jeżeli ta sama osoba jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę jako dyrektor ds. handlowych i jednocześnie pełni funkcję prokurenta spółki na podstawie powołania w trybie art.208 §6 Kodeksu spółek handlowych, pełnienie funkcji prokurenta nie stanowi tytułu do podlegania ubezpieczeniom społecznym, a wynagrodzenie otrzymywane z racji pełnionej funkcji nie jest podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne.

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Zeszyty ubepieczeń społecznych
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Zeszyty ubepieczeń społecznych

ZOBACZ OFERTĘ