Kolejna choroba pracownicy wyczerpaniu okresu zasiłkowego

Pytanie: Po 182 dniach choroby (zwolnienie od dermatologa) pracownica następnego dnia dostarczyła kolejne zwolnienie wystawione tym razem przez lekarza ginekologa. Symbole choroby nie są te same, ale nie ma dnia przerwy między zwolnieniami. Czy jednak w tym przypadku należy otworzyć nowy okres zasiłkowy i wypłacać zasiłek ?

Jak skorygować nieopłaconą składkę zdrowotną od wyrównania wynagrodzenia chorobowego

Pytanie: Pracownik otrzymał wyrównanie wynagrodzenia chorobowego, którego nie uwzględniliśmy w podstawie wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne. Co w tej sytuacji powinniśmy zrobić?

Dodatkowe tytuły do ubezpieczeń pracownika na urlopie bezpłatnym

Pytanie: Zatrudniamy pracownika pełnoetatowego, który zamierza w niedługim czasie wystąpić do nas z wnioskiem o trzymiesięczny urlop bezpłatny. Oprócz zawartej z nami umowy o pracę posiada inne źródła przychodu w postaci prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej oraz umowy zlecenia (wykonywanej na rzecz obcego podmiotu poza ww. działalnością). Czy udzielenie mu urlopu wpłynie na zmianę jego tytułu do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych?

Czy wypłacone stypendium naukowe należy oskładkować i opodatkować

Firmy, które wypłacają stypendia naukowe w projektach badawczych finansowanych przez jednostki państwowe, często mają problem z ustaleniem czy wypłata takiego stypendium jest opodatkowana i czy należy potracić składki ZUS. Sprawdź obowiązujące zasady.

90 – dniowy okres wyczekiwania na zasiłki

Od 2020 r. okres wyczekiwania obejmie nie tylko prawo do zasiłku chorobowego, lecz również macierzyńskiego i opiekuńczego. Ponadto, zostanie on znacznie wydłużony. Modyfikacji ulegną również zasady nabywania prawa do nowego okresu zasiłkowego. Dowiedz się szczegółów.